Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Andrychów

Andrychów: ciemna strona kofeiny

8.04.2013, Kluby zdrowia

Wielu nie wyobraża sobie początku dnia bez „małej czarnej”. Jednak oprócz pobudzania do aktywności kawa ma też swoją ciemną stronę. Szczegóły poznamy już 17 kwietnia na spotkaniu Klubu Zdrowia w Andrychowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

O zagrożeniach wynikających ze spożywania napojów kofeinowych opowie lekarz neurolog Krzysztof Wierzbicki. Kofeina znajduje się nie tylko w kawie, ale także w napojach typu cola i energetyzujących, które zarówno dorośli jak i dzieci spożywają w ogromnych ilościach.

Właśnie o dzieciach, a dokładniej o ich żywieniu na poprzednich zajęciach klubu mówiła promotor zdrowia Iwona Deperas. Zwróciła uwagę m.in., że popularne choroby cywilizacyjne jak miażdżyca czy nadciśnienie są diagnozowane obecnie już u kilkuletnich dzieci. Stąd potrzeba wpajania zasad właściwego stylu życia od najmłodszych lat. Podstawą naszego żywienia powinny być zbożowe produkty pełnoziarniste oraz owoce i warzywa, ograniczyć za to należy spożycie mięsa i nabiału. Kluczowe znaczenie dla zdrowia ma też codzienna aktywność fizyczna.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Andrychowie już 17 kwietnia o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Włókniarzy 10a).

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Andrychów
ul. 27 Stycznia 1
34-120 Andrychów

Nr konta bankowego:
05 2030 0045 1110 0000 0293 4750

Kierownik: Adam Miarka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 885 404 944

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij